Voorwaarts/Molinos Korfbal Club

Op zaterdag 22 maart stond de finale van de zaalcompetitie U15 op het programma in de sporthal van Sport Vlaanderen in Herentals. De spanning was voelbaar, de tribunes gevuld met enthousiaste supporters en beide teams staan klaar om het beste van zichzelf te geven. Onze groen-witten namen het op tegen Vobako, dat met veel overmacht zijn halve finale had gewonnen. We wisten dus dat we tegen een sterk team aan de bak moesten.


We moeten de eerste twee doelpunten dan ook aan Vobako laten, alvorens Fran onderdoor gaat en onze score opent. Nadat Vobako z’n voorsprong vergroot tot 1-4, mildert Seth met een doorbraak op steun van Lou. Na een tegendoelpunt van Vobako, scoort Fran een shot op assist van Lennert. Met een 3-6 achterstand dringt een time-out zich op en Sander komt Lennert (herstellende van een gebroken pink) vervangen. De time-out kwam op het juiste moment, want onze groen-witten beginnen uit een ander vaatje te tappen. Met een heerlijke pas van aan de middellijn vindt Kaat een doorlopende Taco. Met 4-6 gaat de rust in en is het onze “Rob van de knop” die de ambiance in de zaal houdt en een supporter trakteert op een geschenkje.

Na de rust komt Lennert opnieuw op het veld voor Sander. Met schoten van Fran en Oskar -koelbloedig na veel tumult- hangen we de bordjes opnieuw in evenwicht. Maar het is onmiddellijk aan Vobako. Met een doorloper, shot en penalty bouwen ze terug een driepuntenkloof uit. Opnieuw is het Fran op shot die weerwerk biedt. Na de tactische wissel van Sander voor Lennert, blijft Vobako de opening van de mand vinden (7-11). Bij een reboundduel ontglipt Oskar de bal, maar een goed opgestelde Sander kan hierdoor een korte kans ontfrutselen en brengt ons doelsaldo op 8. Voor ons negende doelpunt wordt Taco zijn doorloopkans foutief afgestopt, maar al vallend slaagt hij er toch in de goal te scoren. Vervolgens moeten we nog een tegendoelpunt incasseren na balverlies bij het uitwerken. Wanneer Lennert opnieuw het veld betreedt in plaats van Sander, is duidelijk dat hij niet afgekoeld is op de bank. Hij komt namelijk in om meteen te scoren op shot en brengt de score zo op 10-13. Vobako laat ons echter niet veel dichterbij sluipen, want scoort ook op shot. Met een pas van aan de middellijn vindt Seth Taco op doorbraak. Na sterkt reboundwerk van Kaat, vindt ze Taco die z’n shot opnieuw afwerkt. Een overwinning blijft met 12-14 tot de mogelijkheden behoren. Sue komt in de plaats van Wenke. Op doorloper stelt Vobako de overwinning echter veilig. Het is Oskar die op doorloper -op een onwaarschijnlijke manier afgewerkt- de eindstand vastlegt op 13-15.

Vobako was vandaag misschien vooral mentaal sterker, waardoor ze sportief hun wil kunnen opleggen. Ondanks de ontgoocheling van een gemiste titel, mag trots overheersen. We kregen een hoogstaande wedstrijd te zien, echt finale-waardige. De ambiance op de tribunes was enorm. Hiervoor ook een dikke pluim naar de supporters van Vobako, die hun team steeds op een plezante manier aanmoedigen. Ze beseffen heel goed dat jongvolwassenen in grote stress proberen te presteren en blijven daarom steeds sportief. Deze enthousiaste en faire houding werd ook op onze banken hoog in het vaandel gedragen. Er was ambiance tot de laatste seconde en deze steun straalde af op de spelers die er tot de laatste snik voor bleven gaan. Met een opgeheven hoofd kan er naar de volgende finale toegeleefd worden, waarbij de groen-witte eer door onze U17 verdedigd zal worden.

Go green, go white, let’s fight!

Uw trotse verslaggever ter plaatse,

Anneleen.

Op zaterdag 22 maart stond de finale van de zaalcompetitie U15 op het programma in de sporthal van Sport Vlaanderen in Herentals. De spanning was voelbaar, de tribunes gevuld met enthousiaste supporters en beide teams staan klaar om het beste van zichzelf te geven. Onze groen-witten namen het op tegen Vobako, dat met veel overmacht zijn halve finale had gewonnen. We wisten dus dat we tegen een sterk team aan de bak moesten.

A:Stef, Xander, Saartje, Lauri

V: Quinten, Loris, Marie, Lauren

R: Senne, Janne, Nore, Lieke, Jarre, Joppe, Kiki, Anke

Op zaterdag 22 maart stond de finale van de zaalcompetitie U17 op het programma in de sporthal van Sport Vlaanderen in Herentals. Op deze mooie lentedag staan er maar liefst drie teams van Voorwaarts in een finale. Kan de U17 hun dominantie van de zaalcompetitie verder doordrukken tijdens deze finale? De trouwe lezer heeft dit reeds meegekregen, maar voor de toevallige passant is het nuttig om te schetsen hoe dominant deze U17-ploeg was. Er werden tijdens de reguliere zaalcompetitie vierhonderd doelpunten gescoord en met slechts 142 tegendoelpunten geeft dat een doelsaldo van 258 doelpunten. Dat is meer dan het totaal gescoorde doelpunten van Leuven, die tweede eindigden in de rangschikking.

A: Eric, Sander, Molly, Lander (d)

V: Bent, Oskar, Lenka, Lennert (d)

W: Seth, Lou

Het lijkt wel een tactische keuze: je tegenstander een vroege verplaatsing laten maken, op de zondagochtend dat het zomeruur ingaat. Mocht dit het geval zijn, had het geen effect op onze tweede team bij de U15. Ze kwamen dominant winnen in Merelbeke. Molly maakt haar wederoptreden na een aanslepende blessure en ook Lennert is onhoudbaar na het herstel van een pijnlijke blessure aan de heup.

Met het heropenen van het veldseizoen is de zon van de partij en hopelijk brengt deze ons geluk, want met een geduchte tegenstander als Boeckenberg starten we opnieuw met een knaller.

Om onze wit-groene kleur te verdedigen treden Olivia, Margaux, Oscar en Alex aan als aanvallers. Aan de andere zijde staan Gloria, Roos, Maurice en Shatadru als verdedigers klaar. Finne, Seppe en Ite zijn ook van de partij en wachten hun beurt af op de bank. Voorwaarts is er klaar voor. 

A: Quinten, Loris, Lauren, Marie

V: Xander, Stef, Saartje, Lauri

W: Janne, Senne, Nore, Jarre, Lieke, Anke, Joppe, Finn

Na de U15 en onze eerste ploeg op zaterdag, was het op zondagochtend de beurt aan onze U17. Zij openen de tweede halve-finale-dag. Voor deze wedstrijd worden de degens gekruist met het Gentse Ganda. Eerdere duels zorgden steeds voor een sportieve pot korfbal, die dit seizoen steeds in ons voordeel beslecht werd. Na een succesvolle zaterdag stonden sommige supporters met kleine oogjes klaar om terug in te pikken waar ze de vorige (?) dag geëindigd waren: hun favoriete kleuren enthousiast aanmoedigen. Het moet gezegd: het clubgevoel kende vele hoogtepunten dit weekend.

A: Seth - Taco - Kaat - Lou
V: Oskar - Sander - Fran - Sue 
R: Lander - Lennert - Bent - Lars - Eric - Lennert - Corneel - Wenke - Lenka - Molly - Lina

 

In de stille Kempen kwam een luide en goed gevulde groen-witte Voorwaartsbus binnengereden voor de halve finale van de zaalcompetitie. Op de bus zaten 18 gemotiveerde U15. De opdracht was duidelijk: de panters van Boeckenberg geen mogelijkheid geven om te klauwen.

Onze kern heeft er een prima generale repetitie op zitten. Eerst zette ons tweede team de kampioenstitel nog eens extra in de verf door stevig uit te pakken en met een klinkende 31-16 de volle buit te pakken. Daarna lieten onze fanions, in een gewijzigde opstelling, zien dat ze geen schrik moeten hebben van AKC/Luma en bleven vrijwel de ganse wedstrijd aan de leiding.

400ste doelpunt van zaalseizoen in de maak?
 
Aanval: Lauren (5), Janne (3), Loris (2), Senne (6)
Verdediging: Lauri (4), Saartje, Stef (2), Xander (6)
Wisselspelers: Quinten (3), Lieke, Nore, Finn, Jarre
Gekwetsten: Marie
 
Voor het eerst speelt onze U17 een avondwedstrijd. Er werd gewisseld met de eerste ploeg, aangezien de laatste wedstrijden van de reguliere competitie van de eerste ploegen allemaal op hetzelfde tijdstip moeten plaatsvinden. De U17 maakten van deze wedstrijd alleszins een galawedstrijd. Door de groen-witte dominantie in deze competitie, worden steeds kleine en grote uitdagingen en doelen gesteld. Vandaag was de inzet het scoren van 31 doelpunten. Dat lijkt misschien een gekke doelstelling, maar zoveel goals zijn er nog nodig om het 400ste doelpunt van de reguliere zaalcompetitie te maken. U leest het goed ... VIERHONDERD! 

Spanning alom voor deze laatste zaalwedstrijd, die beslissend is voor de rankschikking. Bij een gelijkspel of winst, staat onze U15B op de eerste plaats…

Sterke verdediging van beide partijen zet tweede helft op slot.
 
A: Lars, Lee, Lenka, Sander (d)
V: Gio, Corneel, Lora, Lander (d)
W: Eric, Molly, Finn
 
We hadden, na het alom gekende defect in De Nachtegaal, de wedstrijd tegen Temse nog tegoed. Op het veld kwamen we al tegen hen uit. Deze wedstrijden werden telkens gewonnen, maar we wisten wel dat we er een taaie klant aan zouden hebben, met veel ballijndruk. Zou het ons vandaag opnieuw lukken om hier een oplossing voor te vinden?
A: Gio, Lander, Molly, Lars (d)
V: Bent, Eric, Lenka, Corneel (d)
Wisselspeler: Sander
Na een doelpuntenkermis bij de heenwedstrijd tegen Scaldis-Minerva, doen we het vandaag nog beter. Onze verdediging staat als een huis, met slechts zes tegendoelpunten.

A Anke (3), Kikki (2), Jarre (1), Senne (1)

V Lieke (4), Nore (2),  Finn,  Joppe (1)

Reserve: Saartje (1) - Loris

 

Om de kans te behouden om op de eerste plaats van de zaalcompetitie te eindigen, konden onze spelers zondagvoormiddag best hun beentjes goed insmeren. Hoewel Borgerhout in het midden van de rangschikking staat, bleek het geen slechte ploeg te zijn.

De wedstrijd begon dan ook veelbelovend voor Borgerhout, met een eerste doelpunt binnen de eerste minuut, gevolgd door (enkele minuten later) een tweede doelpunt. Een vliegende start voor Borgerhout dus (2-0).

Het duurde even voor Voorwaarts-Molinos in de wedstrijd kwam, toen Lieke scoorde met een mooie inloper op steun van Finn (2-1). Borgerhout reageerde snel en zette de stand op 3-1.

Aanval: Lauri (5) – Saartje (1) – Stef (4) – Senne (3)
Verdediging: Marie (4) – Lauren (5) – Loris (4) – Quinten (1)
Wissels: Xander (1) – Janne (2)

Ook onze U17A maakt een uitstapje naar Leuven en werken hun wedstrijd af onder deskundige leiding van Wim De Decker, wegens afwezigheid van Kevin en Yves.

De wedstrijd start gelijkopgaand, gaat onze U17 dan toch wat weerstand krijgen van de 2de ploeg in de reeks? Stef en Senne openen de wedstrijd, beiden met een schot en zo staat het al gauw 0-2.

Aanval: Oskar (3) – Lennert R. – Sue – Lou (2)
Verdediging: Kaat (1) – Lina – Taco (4) – Seth
Bank: Sander (1) – Wenke – Lenka

Zondagmiddag maken we een tripje naar Leuven, voor sommigen onder ons een dubbele date, aangezien de U17A na de U15 spelen. Fran is nog aan het herstellen van haar ingreep, dus komt Sue de ploeg vervolledigen.

Lou opent de score met een schotje, maar al gauw kan Leuven tegenscoren.

Topleague A: Borgerhout/GW - Voorwaarts/Molinos 18-28

Een punt in de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie, dat was wat er binnengehaald moest worden. De aanvang van onze zaalcompetitie bracht niet echt wat we er van verwacht hadden, maar met de stevige reeks die we de afgelopen weken hebben neergezet en de flow waarin het team momenteel zit, zou het sneu geweest zijn mochten we net buiten de top 4 geland zijn.

De inzet was dus hoog afgelopen zondag in de Plantin Moretus zaal, maar rekenend op onze ijzersterke verdediging en een begenadigde dag in afwerking, dan zou het wel mogelijk moeten zijn om een punt af te snoepen. Het werd meer dan dat: de volle buit na een erg sterke prestatie! Er werd afgetikt op een straffe 28% afwerking en de thuisploeg iedere helft netjes op 9 doelpunten gehouden.

Jens (topscoorder met 8) bracht ons op voorsprong vanop de stip, maar Borgerhout/GW direct gelijk vanonder de korf. Joke in de volgende aanval ook vanop de strafworp voor de 1-2 en dat was een voorsprong die we niet meer zouden afgeven. Borgerhout/GW begon wel mee te scoren maar we behielden steeds de kloof: Christoph, Janne en Nick naar 3-5 toen er 5 minuten gespeeld waren. Janne, ook in een afwerkende dag, met een schot en Christoph vanop 2,5 meter halfweg voor 5-7, vervolgens aangedikt door Jens vanaf afstand. De thuisploeg met 2 scores op rij, werd opnieuw afgeremd door Christoph van ver: 7-9. Jens zwaar onder druk en Christoph trefzeker hielden ons op 3 verschil. Kian Amorgaste, de meest productieve bij de rood-witten, milderde nog even, maar Imke en Jens na een intense aanval zorgden voor de 9-13 ruststand.

Ons tweede team kwam aanvallend niet super uit de verf op bezoek bij Borgerhout/GW. Na de 0-2 via Claudia en Bas viel het afwerkend stil en was het de thuisploeg die mondjesmaat kon scoren en kon overnemen: 3-2. Mits een tussenspurt in de laatste 10 minuten met Claudia, tweemaal Kia en in de slotseconden een treffer van Xander gingen we toch rusten met een, weliswaar magere, 3-6 voorsprong.

Direct bingo bij het hernemen waar Xander een mooie assist voor Bas klaar had en 3-7. Dan stokte de afwerking opnieuw. Weinig gerichte schoten zodat de korf amper geraakt werd en we meermaals de buzzer van de shotklok hoorden zoemen. Borgerhout/GW maakte van die onmondigheid gebruik om ons op een 5-0 te trakteren en zo 9-7 na 10 minuten in de tweede helft. Sarah werd van vak gewisseld en liet zich per direct opmerken met de 9-8. Bas schoot ook raak in de volgende aanval en zo was de achterstand weggewerkt. Kia bracht ons op 9-10 (10 doelpunten uit exact 100 kansen op dat moment!). De Zebra’s nog even op gelijke hoogte, maar ook Renzo liet zich onmiddellijk gelden bij het herbetreden van het terrein en raak. Bas zorgde in de volgende aanval voor het setje verschil en die voorsprong lieten we niet meer los. Van 11-12 duwden we in de laatste 5 minuten door tot de 11-17 eindstand met doelpunten van Kia met een ietwat onorthodoxe strafworp :-), doorbraken van Claudia en Bas en nog rake schoten van Mirte en Xander. 

Afwerkend bleven we op 13% steken, maar de twee punten werden wel meegenomen door de kersverse kampioen!

Aanval: Eric – Bent – Mats VD (D) – Corneel (D)
Verdediging: Sander – Lander – Lars (D) – Lenka

Vele gekwetsten bij onze U15 spelers, maar gelukkig kunnen we rekenen op Mats VD die ons nog een keertje komt vervolledigen. Geen reservespelers vandaag, dus iedereen zal een volledige wedstrijd alles moeten geven en liefst zonder blessures!

We starten de wedstrijd goed met een inloper van Bent op pas van Corneel, gevolgd door een strafworp die Bent netjes omzet. Lars doet nadien zijn duit in het zakje en scoort na het nemen van de rebound en zo staat het 0-3.

A: Fran (1), Lina, Oskar (1), Sander (1)

V: Taco (2), Seth, Kaat, Lou

R: Lennert (1), Bent, Eric, Lenka, Sue

 

Op zaterdag 9 februari speelden onze U15 tegen de eerste in de reeks, Vobako.

Vobako is tot hiertoe ongeslagen in de competitie. In de heenwedstrijd verloren we met 17-12, dus benieuwd of we vandaag een beter resultaat kunnen neerzetten tegen hen.

Aanval: Fran (3) – Seth (1) – Lennert – Wenke
Verdediging: Oskar (1) – Taco – Lina (1) – Lou (4)
Bank: Bent – Lenka – Sander (1)

Onze U15A speelt de inhaalwedstrijd tegen KCBJ in de koude sportzaal van Kattenbroek. We starten de wedstrijd niet zo goed en komen 0-2 achter. Gelukkig zet het volgende aanvalsvak dit meteen recht met een inloper van Lou op pas van Oskar en een shot van Lou. Fran legt haar vrijworp netjes binnen en ook Seth scoort zijn penalty nadat de heer van Lennert de bal uit de handen sloeg.

A: Stef (2), Xander (4), Lauri (8), Janne (5)

V : Quinten (3), Senne (2), Lauren (5), Marie

Reserven : Loris (3), Saartje (1), Lieke

 

Een nieuw record? Na minder dan 20 seconden zet Lauri 1-0 op het scorebord. Amper een halve minuut later volgt al 2-0 (opnieuw Lauri). Dit tempo volhouden zou toch wat overdreven zijn? Het andere vak speelt te graag in aanval om er al binnen de minuut twee te maken, maar 5 minuten in het spel wordt er toch al opnieuw van vak gewisseld na een inloper van Lauren op steun van Quinten en een shot van Senne.

Actie in de kijker!

Molinos Premium Rice

VOORWAARTS is een Trooper-vereniging.

Aankopen doen online? Ga dan eerste via:

https://www.trooper.be/voorwaarts

Zo steun je onze club!

© 2019, website powered by Twizzit.com