Het voelde als lente in Deurne, met supporters in korte mouwen en zonnebrillen – een ongewoon beeld voor eind oktober, maar de omstandigheden waren perfect voor een spannende wedstrijd tussen Catba en Edegem/Leader Grain.
Voorwaarts/Molinos Korfbal Club
Het voelde als lente in Deurne, met supporters in korte mouwen en zonnebrillen – een ongewoon beeld voor eind oktober, maar de omstandigheden waren perfect voor een spannende wedstrijd tussen Catba en Edegem/Leader Grain.
Op een zonnige herfstdag in Deurne, met perfect weer voor een wedstrijd, stonden Catba 2 en Edegem/Leader Grain 2 tegenover elkaar. Wat begon als een gelijk opgaande strijd, eindigde echter in een overtuigende overwinning voor Catba.
"Overweldigende zege in laatste veldwedstrijd: teamplay en spelvreugde leidt tot grote overwinning"
A: Kaat (1), Lou (4), Taco (2), Lander
V: Fran (4), Lina (1), Oskar (3), Lennert (1)
R: Seth, Wenke
Zaterdag 19 oktober stond de laatste veldwedstrijd van de voorronde op het programma. We spelen tegen Putse, die samen met ons nog ongeslagen waren. Een wedstrijd voor de eerste plaats dus, benieuwd of Putse ons het vuur aan de schenen kan leggen.
Voor aanvang werd erop gerekend dat we deze match tegen de gedeelde laatste zeker moesten en gingen winnen, en op deze manier volledige aansluiting konden maken bij de top van het klassement. Jammer genoeg draaide dit, door een tweede helft om snel te vergeten, helemaal anders uit en bleven we teleurgesteld achter met 0 punten.
V: Stef (3), Loris (3), Nore(1), Marie(3)
A : Senne(5), Xander(3), Saartje(2), Janne
Wissels : Lauri, Quinten(2), Lauren(2), Lieke
De bekerwedstrijd tegen Boeckenberg werd eerder vlot gewonnen door onze U17A, benieuwd of het deze keer ook zo vlot zal gaan.
De dames en heren van U17A – voltallig aanwezig bij de B-wedstrijd, hadden er alvast zin in. Senne – spoiler alert – topscoorder van de dag, raapt al snel een afgedwaalde bal op onder de korf en scoort meteen voor de eerste keer. Xander volgt met een schot van achter de korf, Loris en Marie brengen de score dan al op 4-0 voordat Boeckenberg voor een eerste keer kan tegenprikken. Opnieuw Marie zet de bordjes dan op 5-2, waarna de heren (weer netjes elk 48 minuten speeltijd en 12 minuten rusttijd) voor het eerst wisselen.
De laatste veldwedstrijd van onze U17B is er eentje op eigen veld tegen Leuven, een ploeg die de overwinningen aan elkaar rijgt in deze reeks, en meestal ook met ruime cijfers wint. Onze spelers zijn echter vastbesloten dit niet te laten gebeuren. Al snel zet Lauren de 1-0 op het bord. Het verdedigend vak zet de trend voor deze wedstrijd en werkt hard, ze brengen alle vier met knappe onderscheppingen de bal terug naar het aanvalsvak. Ook in dat vak wordt gevochten voor elkaar.
De laatste wedstrijd voor het zaalseizoen stond op het programma, en ondanks het frisse weer was het geluk aan onze zijde: geen regen. De wedstrijd werd gespeeld op natuurgras, een zeldzaamheid tegenwoordig .
Ons eerste team staat na de heenronde nog bij de eerste vier, maar in het duel tegen AKC/Luma hadden we op meer gehoopt. Ondanks een sterke start met de 3-0 uit evenveel kansen, waarbij de bezoekers tot een time-out genoodzaakt werden, zagen we AKC/Luma op gelijke hoogte komen en er werd elkaar weinig ruimte gegeven zodat er bij 9-9 gerust werd. AKC/Luma met 2 succesvolle aanvallen op rij direct met de kloof bij aanvang van de tweede helft en zo werden we in de achtervolgersrol geduwd zonder dat we daar nog vanaf geraakten. In plaats van elkaar te vinden en gestructureerd naar oplossingen te zoeken was het eerder doelloos ballen en werd er voor eigen succes gegaan. Een formule die dus duidelijk niet resulteerde in het beoogde succes want dichter dan 1 setje (15-17) na 3 doelpunten op rij kwamen we niet.
Met de EK-break in het vooruitzicht moest er nog 2 keer gebald worden in de Topleague om zo de heenronde af te sluiten en zelfs al de eerste wedstrijd van de terugronde af te werken.
Op zondag ontvingen we AKC/Luma en op woensdagavond werd er naar Putte getrokken.
Op deze heel koude morgen, 6°, spelen we op Boeckenberg. Alexander, Ellis, Felix H, Fien, Janne, Hayo, Leon, Anna, Linde en Tunne zijn vandaag van de partij. Vandaag zijn we precies niet zo goed uitgeslapen en krijgen iets teveel doelpunten tegen. Ook onze pasjes naar elkaar kunnen beter, we wachten soms nog te lang vooraleer we de bal naar elkaar gooien, waardoor onze tegenstrevers vaak de bal konden onderscheppen. Meteen een aandachtspuntje voor op de training.
Op een frisse verkiezingszondag speelden Voorwaarts U19 en Vobako U19 een wedstrijd die, hoewel zonder belang gezien beide ploegen al zeker waren van de Topleague, toch voor veel spanning zorgde. Onder een waterig zonnetje begonnen de teams aan een wedstrijd vol wisselvalligheden en verrassende wendingen.
Vobako opende de score na een lange aanval met een raak schot: 0-1. Jade stelde snel orde op zaken met een droog schot voor Voorwaarts: 1-1. Toch liet Vobako zich niet kennen en bracht het de stand naar 1-2. Fien scoorde echter weer gelijk met een diefje na een uitstekende pas van Lander: 2-2. Vobako bewees opnieuw efficiënt te zijn met een ver schot: 2-3, gevolgd door nog een keer raak: 2-4. Hun nauwkeurigheid in de afwerking was duidelijk beter dan die van Voorwaarts, wat leidde tot een 2-5 stand.
Geen schoonheidsprijs voor deze wedstrijd die op een kille zaterdagavond werd afgewerkt. We kwamen nog 1-0 voor via Robin, maar daarna verslikten we ons door mee te gaan in het onstuimige spel van KCBJ. Hierdoor was er amper sprake van organisatie en werden niet de juiste kansen genomen. De bezoekers profiteerden maximaal van de situatie en liepen tot 1-5 uit. Met veel inzet kon doelpunt per doelpunt ingehaald worden, maar met een late strafworp in het slot van de eerste helft ging KCBK met een 5-6 stand rusten.
Na de pauze werd het verdedigend alvast rustiger aangepakt en zou de tegenstrever nog maar 1 doelpunt lukken. Aanvallend bleef het zoeken en tasten, maar via onder meer 4 rake schoten van Mauro kon de zege veilig gesteld worden.
Heren: Robin Dooms (1) - Mauro Mampuy (5) - Kobe Vandevorst - Hendrik Peeters (2)
Dames: Luna Mampuy - Lore Huylebroeck (1) - Elise Jacobs (3) - Cleo Van Laeken
Wisselspelers: Jasper Van Den Bos (1) - Amber Jacobs - Bjarne Van Rompaey
A: Fran (4), Lina, Oskar, Lennert (5)
V: Taco (1), Seth (1), Kaat (4), Lou (2)
R: Lander (3), Molly (1)
Onder een licht doorbrekend zonnetje traden de U15 van Voorwaarts/Molinos aan tegen Rijko, in wat hun voorlaatste veldwedstrijd van het jaar zou worden. Hoewel de spelers al vooruitblikken op de zaalwedstrijden, gingen ze vol overtuiging van start.
Onder een heerlijke nazomerzon kunnen we aan de sleg tegen de eerste uit de reeks. In aanval starten Lora, Olivia, Finn en Tuur met veel enthousiasme. Sue, Wenke, Lee en Sep verdedigen. Zij halen door een goeie defense aan de lijn al meteen een aantal ballen af van Leuven. Ook onze verdedigende rebound is sterk en zo kan de tegenstrever meestal maar tot één kans komen. We zien knap werk over vier in aanval. Tuur wordt foutief afgestopt na mooie steun van Lora, de penalty lukt niet. Na verdere combinaties kan Finn dan het gaatje vinden op aangeven van Tuur. Leuven kan de gelijkmaker scoren en we wisselen een eerste keer van functie.
We beginnen aan de wedstrijd in de stralende zon. Het eerste kwart zullen Myla, Tom, Mats M en Jolien in de aanval spelen. De spelers hebben er duidelijk zin in en de bal gaat vlot rond in het aanvalsvak. Zo zien we een eerste kans als Mats M net niet Myla vindt maar Tom staat op de juiste plaats om de bal te vangen en ziet Jolien die haar shot net weet overgaan. De bal raakt moeilijk weg uit ons aanvalsvak en Tom lanceert met een lange pas Mats maar die mikt net naast.
In verdediging houden Louiza, Mats VD, Wolf en Flore alles goed dicht en de tegenstrever geraakt niet aan onze paal en komt zeer moeilijk tot kansen in de eerste helft. Na weeral een strakke verdediging geraakt de bal in de aanval bij Mats M en die weet op shot de 1 – 0 binnen te leggen. Kort daarop loopt Mats zijn verdediger mooi voorbij en legt de 2 – 0 binnen. Tom scoort met een shot de 3 – 0 en scheidsrechter Bjarne fluit het eerste kwart af.
De regen viel op woensdag met bakken uit de hemel en dus geen schitterende condities om in te ballen. We lieten het echter niet aan ons hart komen, gingen vlot van start en liepen zo 6-1 uit met voornamelijk Nick en Christoph aan het kanon. Na de 8-3 zowat halfweg kenden de bezoekers, die een verdienstelijke partij speelden, een begenadigd moment en kwamen zowaar op 8-7 als je de voorgift mee in rekening nam. Nick van kortbij op assist Liam en Imke zetten direct terug een kloof in ons voordeel op het scorebord. Een voordeel dat stevig werd uitgediept richting de rust zodat er werd afgefloten bij een 19-9 stand.
Op voorhand heerste er toch de nodige spanning voor de match tegen de ongeslagen koploper in onze reeks. Echter bleek al snel dat we vandaag een stevig maatje te groot waren voor Verde en zo hun eerste nederlaag konden aansmeren.
Lag het aan de zucht wind, de laagstaande zon, een hunkering naar de zaal, …? Wie zal het zeggen? Er werd erg ingezet op een strakke verdediging door beide teams, maar ondanks dat werden er meer dan voldoende én goede kansen afgedwongen in beide wedstrijden. De afwerking liet het echter afweten waardoor we bij zowel B als A op 11 doelpunten strandden. Voor ons tweede verbazingwekkend genoeg stuks om de overwinning binnen te halen, bij ons eerste team bleek het uiteindelijk onvoldoende omdat ook Borgerhout/GW slechts 13 keer wist te scoren. Blijkbaar waren de omstandigheden dan toch niet zo bevorderlijk om goed korfbal neer te zetten want ook wat verderop in Antwerpen bleven AKC/Luma en Putse op een magere 13-12 steken.
Een alomtegenwoordige Lars deed de openingstreffer van Kwik teniet en wat later deed Joke hetzelfde voor de 2-2. Met 3 stuks op rij een kloofje voor de thuisploeg, maar Janne op afstand, Lars droogweg en Imke na een mooie aanval brachten ons terug op gelijke hoogte: 5-5.
Dan namen we de match wat meer in handen, kwamen over verschillende pionnen telkens op voorsprong, maar in onze ogen via “easy goals” lieten we toe dat Kwik gelijke tred kon houden tot 12-12. Een vrije bal van Lars en een omdraaier van Lauren in de slotfase van de eerste helft gaven ons een mooie bonus bij de rust: 12-14.
De eerste score na het hernemen was voor Kwik, maar Janne direct met het antwoord via doorbraak. Lars en Imke schoten ons vervolgens op vier stuks voorsprong. Met enkele strafworpen op rij werd er gemilderd tot 16-18, maar onze dames die sterk voor de dag kwamen maakten dat de kloof terug 4 werd: eerst Janne op schot en daarna bediende ze knap vakgenote Joke voor de 16-20.
De ingekomen Jens was met zijn tweede schot direct trefzeker, een hardwerkende Liam kon zijn inzet verzilveren na een mooie doorbraak en Janne met haar vijfde zette ons op 6 doelpunten voorsprong! In de laatste 10 minuten was het even zoeken naar het doelpunt, maar we konden lange aanvallen opzetten en lieten dus niet toe dat Kwik de kloof kon dichten. Liam met een schot voor 19-24 en Wannes met een signature doelpunt (lekker aangespeeld door Jens) mocht de eindstand vastleggen!
Knap resultaat op Kwik, wat historisch steeds een moeilijk verplaatsing is gebleken, en waar een strakke wind over het terrein stond!
Aanval: Lars Kerstens (6) - Liam Van Hoof (2) - Imke Loos (2) - Lauren Denis (2)
Verdediging: Bas Struyf - Nick Verwerft (3) - Janne Loos (5) - Joke Van Maldeghem (3)
Wisselspelers: Jens Vogels (1) - Christoph Hellemans - Wannes Struyf (1) - Sarah Goethals
Eerste puntenverlies op het veld voor ons tweede team en dat betekent dat het wachten wordt tot volgende week om de titel te kunnen binnenhalen. Voordeel dan weer is dat we thuis spelen ;-).
Christoph bracht ons voor het eerst en tevens voor het laatst op voorsprong via het eerste schot uit de wedstrijd. Daarna nam de thuisploeg over via twee strafworpen. Met een vrije bal van Claudia, een kans van kortbij van Sarah en een doorbraak van Mirte kwamen we terug tot 4-4, maar Kwik nam terug over en liep 3 doelpunten uit: 7-4. Via strafworpen van Mirte en Jonas en een schot van Christoph konden we de kloof op twee houden (9-7). Opnieuw onze dames Claudia en Mirte verkleinden verder tot één verschil en met haar vierde via een vrije bal, zorgde Mirte dat er bij 10-10 gerust werd.
Een zonovergoten dag in ons eigen fort vormde het decor voor de U15-wedstrijd tussen Voorwaarts/Molinos en KCBJ. Dankzij een vervroegde ingooi kon iedereen na de match door om onze U17 en U19 aan te moedigen in hun Bekerfinales.
V: Janne, Saartje, Stef (1), Xander (2)
A: Lauren (1), Marie (1), Loris, Senne (2)
R: Lauri (4), Quinten (1)
Door het drukke programma van onze U17A, die immers komende zaterdag nog de finale van de beker van België mogen spelen, is deze wedstrijd verschoven naar een weekdag. Zo komen we op een mooie zomerse woensdagavond terecht op Vobako voor de wedstrijd die eigenlijk op zaterdag gespeeld had moeten worden. Afgelopen zaterdag had de ploeg nog moeite met Putse in de halve finale van de beker. Dat zijn onze spelers niet gewoon, maar van tegenstand kan je leren! Benieuwd wat het nu zal worden.
De start van de wedstrijd laat even op zich wachten wegens gebrek aan scheidsrechter, maar gelukkig wil Marc De Win deze taak op zich nemen zodat de wedstrijd toch kan doorgaan. Dank je wel alvast Marc!
De stralende zon en vermoedelijk ook de Antwerp 10 miles, maakten dat er niet zo heel veel supporters naar Merelbeke waren afgezakt. Ook de thuishang was niet massaal komen opdraven voor dit duel waarin voornamelijk in de eerste helft twee Diamonds de smaakmakers waren. Zowel Lisa Pauwels (7) als Nick Verwerft (8) namen het gros van de doelpunten voor hun rekening.
In een onuitgegeven samenstelling met Bas en Sarah in de basis en Elin, Joke en Jens aan de kant kregen we een gelijkopgaande wedstrijd. Zeker in het eerste deel werd er om en om gescoord, op een éénmalig kloofje van 2 door Floriant in de beginfase en de 8-10 door ons die nog in het slot van de eerste helft werd teniet gedaan. Zodoende met een 10-10 stand naar de verfrissing.
Een verpletterende start van ons tweede team met telkens een score uit de eerste 6 aanvallen (!) en zo 0-6 na 5 minuten wedstrijd. We liepen uit naar 0-8 vooraleer de thuisploeg de nul van het bord kon vegen. Ze liepen heel de eerste helft achter de feiten aan en langs onze kant bleven de doelpunten met zekere regelmaat vallen; hierdoor gingen we de rust in met een stevige 8-19 voorsprong. Voornamelijk Xander van buitenuit en Wannes heersend in de korfzone lieten verschillende doelpunten optekenen.
Het zicht op de kerktoren werkte niet echt inspirerend qua afwerking want die stokte in de tweede periode ondanks de resem kansen die bijeengespeeld werd. Thias zorgde voor de eerste treffer na het hervatten, maar dan was het een dikke 10 minuten wachten op de volgende. De ingevallen Renzo kegelde er nog 4 binnen en tikten we af bij een 14-27 eindstand en weer een mooie zege van ons tweede team dat ongeslagen aan de leiding staat met 6 punten voor op de tweede. Ook qua doelpunten-aantal staan ze by far eerste in zowel gemaakte als geïncasseerde doelpunten!
Aanval: Christoph Hellemans (3) - Xander De Beer (6) - Kia Colin (2) - Claudia Verstappen (2)
Verdediging: Wannes Struyf (5) - Thias Van Loock (3) - Pauline Vandevorst - Mirte Druyts (2)
Wisselspelers: Renzo De Prins (4) - Jonas Van Loock - Joke Van Maldeghem
Teleurstelling alom afgelopen woensdag want ons eerste team was niet op de afspraak in de halve finale van de beker van België op het terrein van AKC/Luma.
In de eerste helft waren we op zoek naar onszelf en onze schoten, waar we normaal aardig mee voor de dag komen, waren vaak niet doelgericht. AKC/Luma, bovendien niet op volle sterkte, trof wel met de regelmaat raak van buitenuit zodat er na 20 minuten wedstrijd een 9-1 stand op het scorebord prijkte. Meer dan enkele tegenprikjes hadden we niet in huis zodat er gerust werd bij een 14-4 tussenstand. Boeken toe kan je dan stellen.
Weliswaar een scherper Voorwaarts in de tweede helft, maar net voldoende om de evenknie te zijn van de thuisploeg want de achterstand kon maximaal tot 8 stuks teruggebracht worden. Eindstand: 27-16 en dus een stevige tik.
1/2 finale BvB: AKC/Luma - Voorwaarts/Molinos 27-16
Heren: Nick Verwerft (3) - Jens Vogels (1) - Lars Kerstens - Liam Van Hoof (1)
Dames: Lauren Denis (4) - Elin Loos (1) - Imke Loos - Joke Van Maldeghem (1)
Invallers: Thias Van Loock - Renzo De Prins (2) - Christoph Hellemans - Janne Loos (3)
A: Jarre (1), Senne (4), Lieke (2), Nore (3)
V: Finn, Loris (1), Anke (4), Marie (1)
W: Janne (1), Lauren, Stef (1)
Eresupporter: Stan
Daagse voor het paaseieren rapen, spelen we een verplaatste wedstrijd tegen Rijko. Rijko komt niet aan voldoende heren, maar is te sterk om uit te komen in een nevenreeks. Ze krijgen dus dispensatie om een dame als heer op te stellen.
Het Paasweekend was het moment voor deze heruitgave van de zaalfinale en een inhaal van de wedstrijd die anders net na de zaal, en met opnieuw een tussenperiode van enkele weken tot de volgende veldwedstrijd, moest gespeeld worden.
Flink wat volk dus in het Fort 5 om te kijken wat beide teams er van zouden maken.
Zowel bij het tweede als het eerste team konden we niet spreken van oogstrelend spel, dat zien we wel vaker bij het hervatten op het veld. Wel werd efficiënt gespeeld en konden we in beide partijen de volle buit pakken met doelpunten van alle acht starters!
Op zaterdag 22 maart stond de finale van de zaalcompetitie U15 op het programma in de sporthal van Sport Vlaanderen in Herentals. De spanning was voelbaar, de tribunes gevuld met enthousiaste supporters en beide teams staan klaar om het beste van zichzelf te geven. Onze groen-witten namen het op tegen Vobako, dat met veel overmacht zijn halve finale had gewonnen. We wisten dus dat we tegen een sterk team aan de bak moesten.
A:Stef, Xander, Saartje, Lauri
V: Quinten, Loris, Marie, Lauren
R: Senne, Janne, Nore, Lieke, Jarre, Joppe, Kiki, Anke
Op zaterdag 22 maart stond de finale van de zaalcompetitie U17 op het programma in de sporthal van Sport Vlaanderen in Herentals. Op deze mooie lentedag staan er maar liefst drie teams van Voorwaarts in een finale. Kan de U17 hun dominantie van de zaalcompetitie verder doordrukken tijdens deze finale? De trouwe lezer heeft dit reeds meegekregen, maar voor de toevallige passant is het nuttig om te schetsen hoe dominant deze U17-ploeg was. Er werden tijdens de reguliere zaalcompetitie vierhonderd doelpunten gescoord en met slechts 142 tegendoelpunten geeft dat een doelsaldo van 258 doelpunten. Dat is meer dan het totaal gescoorde doelpunten van Leuven, die tweede eindigden in de rangschikking.
A: Eric, Sander, Molly, Lander (d)
V: Bent, Oskar, Lenka, Lennert (d)
W: Seth, Lou
Het lijkt wel een tactische keuze: je tegenstander een vroege verplaatsing laten maken, op de zondagochtend dat het zomeruur ingaat. Mocht dit het geval zijn, had het geen effect op onze tweede team bij de U15. Ze kwamen dominant winnen in Merelbeke. Molly maakt haar wederoptreden na een aanslepende blessure en ook Lennert is onhoudbaar na het herstel van een pijnlijke blessure aan de heup.
Met het heropenen van het veldseizoen is de zon van de partij en hopelijk brengt deze ons geluk, want met een geduchte tegenstander als Boeckenberg starten we opnieuw met een knaller.
Om onze wit-groene kleur te verdedigen treden Olivia, Margaux, Oscar en Alex aan als aanvallers. Aan de andere zijde staan Gloria, Roos, Maurice en Shatadru als verdedigers klaar. Finne, Seppe en Ite zijn ook van de partij en wachten hun beurt af op de bank. Voorwaarts is er klaar voor.
A: Quinten, Loris, Lauren, Marie
V: Xander, Stef, Saartje, Lauri
W: Janne, Senne, Nore, Jarre, Lieke, Anke, Joppe, Finn
Na de U15 en onze eerste ploeg op zaterdag, was het op zondagochtend de beurt aan onze U17. Zij openen de tweede halve-finale-dag. Voor deze wedstrijd worden de degens gekruist met het Gentse Ganda. Eerdere duels zorgden steeds voor een sportieve pot korfbal, die dit seizoen steeds in ons voordeel beslecht werd. Na een succesvolle zaterdag stonden sommige supporters met kleine oogjes klaar om terug in te pikken waar ze de vorige (?) dag geëindigd waren: hun favoriete kleuren enthousiast aanmoedigen. Het moet gezegd: het clubgevoel kende vele hoogtepunten dit weekend.
In de stille Kempen kwam een luide en goed gevulde groen-witte Voorwaartsbus binnengereden voor de halve finale van de zaalcompetitie. Op de bus zaten 18 gemotiveerde U15. De opdracht was duidelijk: de panters van Boeckenberg geen mogelijkheid geven om te klauwen.
Onze kern heeft er een prima generale repetitie op zitten. Eerst zette ons tweede team de kampioenstitel nog eens extra in de verf door stevig uit te pakken en met een klinkende 31-16 de volle buit te pakken. Daarna lieten onze fanions, in een gewijzigde opstelling, zien dat ze geen schrik moeten hebben van AKC/Luma en bleven vrijwel de ganse wedstrijd aan de leiding.
Spanning alom voor deze laatste zaalwedstrijd, die beslissend is voor de rankschikking. Bij een gelijkspel of winst, staat onze U15B op de eerste plaats…
© 2019, website powered by Twizzit.com